HABERLER

KIŞ KUPASI VE DRAG NEFES KESTİ

 İZMİR PARK’TA YARIŞLAR NEFES KESTİ

Sezonun en yoğun katılımcısının olduğu İzmir Kış Kupası 4.Ayak Final Yarışında pilotların rekabeti seyircilere keyfili anlar yaşattı. İzmir Park’ta yarış severler nefes kesen yarışların tadını çıkarttı. 2012 Türkiye Pist Şampiyonu Ümit Ülkü, yarışa katılan tüm pilotları tebrik ederken, Ümit Ülkü Academy İleri Sürüş Okulu’nda yetiştirdiği pilotların yarışlardaki başarılarını kutladı. İzmir'de gürleyen yeni Porsche araçları ile 2013 Türkiye Pist Şampiyonası’nda da yer alacak olan Ülkü Motorsport Takımı tribünlere heyecanlı dakikalar yaşatacak.
 
Pilotlar Maxi Grup, Süper Grup, Dizel Grup ve 1600 CC Grup olarak 4 kategoride yarıştı. 21 pilot toplam 15 tur boyunca 2000 metrelik pistte seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. 5 Porsche GT3 pilotu yarışların en ilgiyle takip edilen grubu oldu. Ülkü Motorsport ve Loft Oil T-Max Racing Takımı'ndan yarışa katılan sporcular tribünlere unutulmayacak bir hafta sonu yaşattı. Yarışların sonunda Maxi Grup’ta Porsche GT3’ler ile birinci Adem Seçilmiş, ikinci Ali Özerinç, üçüncü Ahmet Mutlubaş oldu. Süper Grupta ise Ünal Demir birincilik kürsüsünde yer aldı. Dizle Grupta birinci A.Efe Hatunoğlu, ikinci Mert Kurt ve üçüncü Osman Bilgin oldu.1600 CC Grubunda birinci Egemen Çivicioğlu, ikinci Berk Ulu, üçüncü Yüksel Duvarcı alarak 4.Ayak Yarışı’nın kazanan pilotları oldular.
Kış Kupasının finali olan 4. ayak yarışından sonra ise 4 Ayaktan aldıkları puanlar toplamında Maxi Grup’ta birinci Ali Özerinç, ikinci Adem Seçilmiş, üçüncü Bora Yılmaz oldu. Süper Grup’ta birinci Suat Demirel, ikinci Ayhan Germinli, üçüncü Ünal Demir olarak sezonu tamamladılar. Sezonun en çok katılımının olduğu Dizel Grupta ise birinci Ahmet Efe Hatunoğlu, ikinci Osman Bilgin, üçüncü Mustafa Nazik oldu. 1600 CC Grup kategorisinde Ümit Ülkü Academy’de aldığı eğitim sonunda kısa sürede elde ettiği başarısıyla birinci Berk Ulu, ikinci Egemen Çivicioğlu, üçüncü M.Ali Ülkü olarak Kış Kupası’nın kazanan pilotları oldular.
 
Drag Yarışına Seyirciler Yoğun İlgi Gösterdi
 
Kış Kupası 4.Ayak Yarışının ardından 2.Ayak Drag Yarışı yapıldı. Yarış sonunda 1401-1600 CC ‘de birinci Hüseyin Kızılsu, ikinci Efe Kurtdereli, üçüncü Yüksel Duvarcı oldu.1600-2000 CC kategorisinde birinci Mustafa Birsesli, ikinci Ali Hakan Kara, üçüncü Tuncay Dündar oldu. Sport Kategoride ise birincisi değişmeyen isim Yaşar Çam olurken, ikinci Ceyhun Balkay, üçüncü Sinan Sözen oldu. Dizel kategorisinin birincisi Naim Batu Özçile, ikincisi Nebi Takak, üçüncü Ahmet Efe Hatunoğlu alarak günün kazananları oldular. Yarışların sonunda ise yapılan ödül töreninde sporcular kupalarına kavuştular. Sezonun 3. Ayak Drag Yarışı ise 21 Nisan 2013 Pazar günü yapılacak.
FOTOĞRAFLAR » KIŞ KUPASI VE DRAG NEFES KESTİ