HABERLER

MOTOSİKLET VE KARTING İZMİR PARK’TA BİR ARADA

MOTOSİKLET VE KARTING İZMİR PARK’TA BİR ARADA

Motosiklet Meraklıları İzmir Ülkü Yarış Pisti’ndeydi
 
Karting’te Podyuma Çıkan Takım Pure Power Racing Oldu
 
         İzmir Park’ta 18 Ağustos Pazar günü motosiklet tutkunları için erken başladı. Motosiklet Pist Günü için piste erken saatlerde gelen motorseverler Limit Cafe &  Restaurant’ta kahvaltı yaptıktan sonra piste çıkmak için yarış tulumlarını giydiler. Saat 10:00’da Motosiklet Pist Gününe start verilmesiyle birlikte hız tutkunları kendini pistte buldu. Amatör ve profesyonel olmak üzere iki grupta piste çıkan hız tutkunları gün boyu yapılan seanslarda antrenman yapma ve kendini deneme fırsatı buldu. Limit Cafe & Restaurant’ın balkonunda ve tribünlerde ise motosiklet grupları ve motosiklet hayranı seyirciler gün boyu yüksek hızlara ulaşan motosikletleri izlediler.
Günün en ilgi toplayan olayı ise 2012 Türkiye Pist Şampiyonu Ümit Ülkü’nün Porsche 911 GT3 yarış aracına karşı Süleyman Yıldız’ın Honda 1000 RR motosikleti ile pistte mücadelesi oldu.
Motosiklet Pist Günü etkinliğinin ardından 4. Ayağı gerçekleştirilen Takımlar Arası Karting Turnuvası 19:15’te start aldı. 2 veya 3’er kişilik takımlardan oluşan turnuvada toplam 9 takım yer aldı. Yeşil bayrağın inmesiyle pilotların 25 metre mesafeden koşarak, çalışan go-kart araçlarına binip start alması, yarışın en ilgi çekici ve heyecanlı anlarından birisiydi. 1 saat boyunca yarışan takımlar belirledikleri stratejilere göre pit alanına girip pilot değişikliği yaptılar. En çok tur atan takımın birinci olduğu yarışta Ülkü Racing Team (Ümit ÜLKÜ, Ünal DEMİR) ilk basamakta yer alırken, Big Bang Takımı (Mehmet YAMAN, Tolga UPRAK) ikinci, Pure Power Racing Team (Eralp KUMARTAŞLIOĞLU, Ferit ŞAKLU) üçüncü oldu.
6 ayak üzerinden yapılacak olan Takımlar Arası Karting Turnuvası’nın 5. Ayağı, 29 Eylül 2013 Pazar günü İzmir Park’ta yapılacaktır.
 
 
 
FOTOĞRAFLAR » MOTOSİKLET VE KARTING İZMİR PARK’TA BİR ARADA