ETKİNLİKLER

TÜRKİYE'NİN EN HIZLILARI İZMİR'E GELİYOR!

Türkiye Pist Şampiyonası'nın 3. Ayak yarışı bu hafta sonu İzmir'de koşulacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek hız tutkunları İzmir Park'ta buluşacak.

 
Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Pist Şampiyonası'nın üçüncü ayağı 17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde A2 Teker Spor Kulübü tarafından İzmir Park’ta yapılacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek yarışçılar ülkemizin motor sporlarında en önemli pistleri arasında yer alan İzmir Park'ın zorlu virajlarında büyük çekişme yaşayacak.
 
Ülkü Yarış Pisti'nde bu sene üçüncü defa start alacak yarışta 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc kategorilerinde yarışlar adeta nefesleri kesecek. Hafta sonu Ülkü Yarış Pisti’nde yapılacak en önemli yarışlardan biri olan TMF GP'de de yarış severler, usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacak.
 
16 Mayıs Cuma günü öğleden sonra yapılacak teknik kontrollerin ardından, 17 Mayıs Cumartesi günü sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 18 Mayıs Pazar günü ise pilotların nefes kesen mücadeleleri İzmir Ülkü Yarış Pisti'nde sahne alacak.